Sipariş Ve Teslimat Şartları

nvfmarket.com ‘ dan vermiş olduğunuz siparişlerin teslimat süreci, kargo ile ilgili bilgiler ve diğer sipariş bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Kaç farklı kargo seçeneği vardır?

Siparişlerinizin gönderimi için Yurtiçi Kargo bulunmaktadır.

Kargo ücreti ne kadar?

Kargo ücreti seçeceğiniz kargo şirketine veya toplam sepet tutarına göre değişiklik göstermektedir. Bu sepetle kabul edeceğiniz kargo şirketi ücretlerini dikkate almanız gerekmektedir.

Siparişim ne zaman gönderilir?

nvfmarket.com da yer alan tüm ürünler, sitede aksi belirtilmiş olmadıkça stoktan 2-3 gün içerisinde sevk edilmektedir.

Siparişlerinizi verdiğiniz ve sipariş onayını aldığınız anda size bir e-posta gönderilir ve sipariş kaydınız bize ulaşır. nvfmarket.com ilgili birimine sipariş kaydınız ulaştığı andan itibaren ürünleriniz taahhüt edilen süre içerisinde hazırlanır ve kargo firmasına teslim edilir. İş günlerinde saat 16:00’ ya kadar verilen ve stoklarda mevcut olan tüm siparişler, aynı gün içerisinde kargoya teslim edilir. Pazar günleri verilen siparişler ise, Pazar günleri sevkiyat yapılmaması nedeniyle Pazartesi günü kargoya teslim edilmektedir.

Belirtmek isteriz ki, nvfmarket.com ürünlerinin teslimi ile ilgili sorumluluğu, ürünlerin kargo firmasına teslimi ile sonlanmış olur. nvfmarket.com un, ürünlerin kargo firmasına teslimi sonrasında herhangi bir müdahalesi yahut yükümlülüğü bulunmamaktadır. Tarafınızda tercih edilen kargo firmalarında yaşanabilecek gecikme, hasar, kayıp ve diğer sorunlardan dolayı nvfmarket.com sorumlu tutulamaz ancak nvfmarket.com bu durumlarda mağduriyetinizin giderilmesi için elinden gelen tüm desteği gösterecektir.

Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilir?

Teslimat süresi, siparişlerinizin kargoya verilmesinden itibaren İzmir içi teslimatlar için ortalama 1 iş günü, diğer bölgelerdeki teslimatlar için ise ortalama 1- 3 iş günüdür. Siparişinizin teslimatı seçmiş olduğunuz kargo şirketi tarafından yapılmaktadır ve kargo şirketinden kaynaklanan gecikmelerden nvfmarket.com mesul değildir. Siparişleriniz belirttiğiniz teslimat adresinde size veya sizin belirttiğiniz kişiye teslim edilir.

 

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Siparişinizin durumunu ‘’Sipariş Takibi’’ sayfasında görebilirsiniz. ‘’Siparişiniz hazırlanıyor’’ ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlanma aşamasında olduğunu ; ‘’Kargoya Verildi’’ ifadesi siparişinizin firmamızdan seçmiş olduğunuz kargo firmasına verildiğini ifade eder. Siparişinizin kargoya verilmesinden sonraki süreci ise, tercih etmiş olduğunuz kargo şirketinden takip edebilirsiniz.

Fatura ve teslimat adresini farklı verebilir miyim?

nvfmarket.com’ dan verilen tüm siparişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura olarak teslim edilmektedir. Fatura ise ayrıca belirttiğiniz fatura adresine postalanmaktadır.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişiniz, size ya da gösterdiğiniz kişiye, kimlik ibrazı ve imza karşılığında teslim edilecektir. Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi görmek isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında fotoğraflı kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir.

Siparişiniz kargo görevlisinin yanında açmanız ve kontrol etmeniz, herhangi bir yanlışlık hasar veya eksiklik gördüğünüz taktirde derhal bizimle irtibata geçerek ve kargo teslim tutanağını uygun şekilde doldurarak paketi teslim almayı reddetmeniz önerilmektedir.

Ürün kargodan hasarlı ya da eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Teslim aldığınız ürünler kargodan eksik çıkarsa ‘Bize Ulaşın’ sayfamızdan sipariş numaranızı içeren ve durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede konuyla ilgili cevap verilecektir. Dilerseniz +90 538 207 06 16 nolu telefondan yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

Koli/paketinizi açtıktan sonra siparişlerinizde ki bazı ürünlerin eksik olduğunu görürseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ürünlerimizin tüm paketleme aşamaları hizmet anlayışımız gereği kamera kayıtları altında saklanmaktadır. Eksik gönderi bildirimleriniz bu incelemeler neticesinde en kısa sürede çözülmektedir.

Size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, eksik ya da ıslak çıkması durumunda;

.Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almayınız ve yukarıda belirttiğimiz şekilde, kargo teslim tutanağında durumu belirterek ürünü kargo görevlisine iade ederek bizimle irtibat kurunuz.

Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz;

  1.  Ürünün ve kutunun fotoğrafını çekmeniz gerekmektedir.
  2.   Boş ve temiz bir A4 kağıdına durumu detaylıca anlatan bir tutanak hazırlamanız gereklidir.
  3. Tutanakta sipariş ve fatura numarası ile birlikte ad-soyad ve imza da yer almalıdır.
  4.  Tutanağı fotoğraflar ile birlikte tarafımıza e-posta yada posta yoluyla göndermeniz ve +905382070616  numaralı telefonumuzdan bizi arayıp durumu anlatmanız gerekmektedir.
  5. Söz konusu işlemler yapıldıktan sonra tarafınıza ürünler sağlam olarak yeniden gönderilecek ve elinize geçen hasarlı paket ile ilgili yapmanız gerekenler temsilcimiz tarafından size anlatılacaktır.

İADE

Aldığınız ürünü 15 gün içerisinde hiç bir neden göstermeden iade edebilirsiniz. 

Kullanılan ürün iade alınmaz.

15 gün sonrasında iade kabul edilmeyecektir.

İade sürecinde kargo da oluşabilecek olası hasardan firmamız sorumluluk üstlenmeyecektir.

Hasar verilen ürün iadesi kabul edilmeyecektir.

İade kargo ödemesi müşteriye aittir.

Ürün firmamıza ulaştığında iade süreci başlatılarak en geç 3 iş gününde iade yapılacaktır.